Powstanie fundacji jest wynikiem długotrwałej działalności jej założycieli w obszarze edukacji. Głównym powodem powstania fundacji było zwiększające się zainteresowanie dzieci i młodzieży różnorodnymi aktywnościami edukacyjnymi, które w sposób interaktywny zbliżają je do tajemniczego świata nauk ścisłych. Dzieci i młodzież mają nieustanna chęć eksperymentowania i szukania odpowiedzi niezależnie od pochodzenia, majętności, miejsca zamieszkania czy stanu zdrowia. Niestety, właśnie ze względu na te czynniki, nie wszyscy mają możliwości by zaspokoić swoją ciekawość. Dlatego działania fundacji zmierzają w kierunku popularyzacji nauki i edukacji oraz podnoszenia poziomu wykształcenia wśród dzieci i młodzieży.

Podstawą naszych działań jest przekonanie, że nauka nie jest nudna lecz fascynująca. Pragniemy rozwijać zainteresowania i chęć poznawania świata wśród najmłodszych, chcemy nieustannie pobudzać ich apetyt na wiedzę, tak aby poznawanie stało się niesamowitą przygodą, która może zaprocentować w przyszłości.